Dzie┼ä Hutnika fajrujemy na ca┼éego! Do┼é─ůczcie do Pochodu Ludzi Ognia!

Obchody Dnia Hutnika i ┼Ťwi─Öta Patrona Miasta Chorzowa ÔÇô ┼Ťw. Floriana ÔÇô rozpoczynamy 4 maja (czwartek) w dzielnicy Batory. Inaugurujemy tym samym dzia┼éania zwi─ůzane z uroczystym jubileuszem 150-lecia uruchomienia Bismarckh├╝tte ÔÇô p├│┼║niejszej Huty Batory.

4 maja 2023, czwartek

Poch├│d z udzia┼éem Orkiestry D─Ötej ÔÇ×BatoryÔÇŁ
wraz z uroczystym z┼éo┼╝eniem kwiat├│w pod
figur─ů ┼Ťw. Floriana

Zbi├│rka: 10.30-11.00 Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chorzowie Batorym

Start: 11.00 Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chorzowie

Miejsce docelowe: figura ┼Ťw. Floriana, gmach Dyrekcji Huty Batory (ul. Dyrekcyjna 6)

Pami─Ötaj─ůc, ┼╝e hutniczy ┼Ťwi─Öty patronuje tak┼╝e innym ogniowym zawodom, w┬átym stra┼╝akom, koksownikom, kominiarzom, garncarzom czy piekarzom, ulicami miasta po raz pierwszy przejdzie Poch├│d Ludzi Ognia. W ten spos├│b podkre┼Ťla─ç i┬ácelebrowa─ç chcemy rodow├│d oraz wyj─ůtkow─ů to┼╝samo┼Ť─ç ÔÇ×miasta z┬áogniaÔÇŁ. Pochodowi towarzyszy─ç b─Ödzie koncert Orkiestry D─Ötej ÔÇ×BatoryÔÇŁ, b┼éogos┼éawie┼ästwo ognistej braci, a tak┼╝e pami─ůtkowa fotografia. Do udzia┼éu w korowodzie zapraszamy wszystkich mieszka┼äc├│w Chorzowa! Bez wzgl─Ödu na wiek czy profesj─Ö!

6 maja 2023, sobota

POCHÓD LUDZI OGNIA

Zbi├│rka: 9.30-10.00 ul. Wolno┼Ťci (na wysoko┼Ťci ul. Zjednoczenia) w Chorzowie Centrum

Start: 10.00 ul. Wolno┼Ťci (na wysoko┼Ťci ul. Zjednoczenia)

Miejsce docelowe: rynek w Chorzowie

Poniewa┼╝ ┼Ťw. Florian jest tak┼╝e patronem naszego miasta, FLORIANFEST staje si─Ö ┼Ťwi─Ötem wszystkich mieszka┼äc├│w i ich go┼Ťci, a Muzeum Hutnictwa miejscem spotkania ca┼éej ognistej rodziny. Fajrujmy razem!

6 maja 2023

FLORIANFEST. Rodzinne ┼Ťwi─Öto hutnicze

Partnerem wydarzenia FLORIANFEST. RODZINNE ┼ÜWI─śTO HUTNICZE jest:

Logo G├│rno┼Ťk─ůsko-Zag┼é─Öbiowskiej Metropolii

Dofinansowanie

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bia┼éy orze┼é z ┼╝├│┼ét─ů koron─ů i nogami.
Dofinansowano ze ┼Ťrodk├│w Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodz─ůcych z Funduszu Promocji Kultury ÔÇô pa┼ästwowego funduszu celowego