Rarytas dla pasjonat贸w industrialu. Dla tych, kt贸rzy jeszcze nie zakochali si臋 w rewolucji przemys艂owej, to znakomita okazja, aby pozna膰 pi臋kno technoestetyki.

Zobacz industrialne giganty z聽ca艂ego 艣wiata i聽niemal poczuj ciep艂o buchaj膮ce z聽hutniczego pieca. Spojrzenie przez聽obiektyw Viktora to聽jedyna okazja, by聽z聽bliska przyjrze膰 si臋 technologicznym procesom zwi膮zanym z聽hutnictwem.

To pierwsza autorska wystawa prac Viktora M谩chy w Polsce.

Autor zdj臋膰 o聽wystawie:聽Pokazywanie moich聽skromnych zdj臋膰 w聽tak聽legendarnym miejscu jak Huta 鈥濳r贸lewska鈥 to聽prawdziwy zaszczyt. Opr贸cz fotografii z聽Polski b臋d臋 pokazywa艂 zdj臋cia z聽USA, Niemiec, Belgii, Francji, Ukrainy i聽oczywi艣cie z聽mojego聽rodzinnego kraju 鈥 Czech.

Viktor M谩cha (1984) pochodzi z聽Pragi, gdzie studiowa艂 teologi臋 i聽religioznawstwo na聽Uniwersytecie Karola. Od聽2006 roku na聽w艂asny koszt podr贸偶uje po聽艣wiecie, dokumentuj膮c obiekty przemys艂u ci臋偶kiego, takie jak huty 偶elaza, huty, walcownie, ku藕nie, odlewnie i聽koksownie. Obecnie jego archiwum sk艂ada si臋 z聽kilkuset zdj臋膰 obiekt贸w rozci膮gaj膮cych si臋 od聽ameryka艅skiego 艢rodkowego Zachodu po聽azjatyck膮 cz臋艣膰 rosyjskiego Uralu.

Wystawa jest zaplanowana od聽14 maja do聽30 wrze艣nia.

Informacje o聽biletach.聽