Rarytas dla pasjonatów industrialu. Dla tych, którzy jeszcze nie zakochali się w rewolucji przemysłowej, to znakomita okazja, aby poznać piękno technoestetyki.

Zobacz industrialne giganty z całego świata i niemal poczuj ciepło buchające z hutniczego pieca. Spojrzenie przez obiektyw Viktora to jedyna okazja, by z bliska przyjrzeć się technologicznym procesom związanym z hutnictwem.

To pierwsza autorska wystawa prac Viktora Máchy w Polsce.

Autor zdjęć o wystawie: Pokazywanie moich skromnych zdjęć w tak legendarnym miejscu jak Huta „Królewska” to prawdziwy zaszczyt. Oprócz fotografii z Polski będę pokazywał zdjęcia z USA, Niemiec, Belgii, Francji, Ukrainy i oczywiście z mojego rodzinnego kraju – Czech.

Viktor Mácha (1984) pochodzi z Pragi, gdzie studiował teologię i religioznawstwo na Uniwersytecie Karola. Od 2006 roku na własny koszt podróżuje po świecie, dokumentując obiekty przemysłu ciężkiego, takie jak huty żelaza, huty, walcownie, kuźnie, odlewnie i koksownie. Obecnie jego archiwum składa się z kilkuset zdjęć obiektów rozciągających się od amerykańskiego Środkowego Zachodu po azjatycką część rosyjskiego Uralu.

Wystawa jest zaplanowana od 14 maja do 30 września.

Informacje o biletach.