bezpłatne wejściówki na spektakle dostępne wyłącznie za pomocą internetowego systemu sprzedaży biletów bilety.muzeumhutnictwa.pl
Przedstawienia realizowane są w ramach projektu „Tradycje hutnicze. Realizacja planu ochrony” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Dowiedz się więcej o projekcie tutaj.
12.00-13.00
★ HIT! Czy widzisz to pomarańczowe światło?
Premiera spektaklu z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 im. ks. Józefa Czempiela w Chorzowie. Reżyseria Judyta Pakulska.
Spektakl opowiada historię powstawania i przeobrażania się tajemniczego magicznego przedmiotu. Etapy zmian zgodne są z kolejnymi procesami obróbki hutniczej. Obserwatorami oraz sprawcami całego zamieszania są dzieci uczestniczące w szkolnej wycieczce. Udają się w fascynującą podróż, podczas której obserwować będą od wewnątrz procesy hutnicze. Same też przeobrażać się będą w pracujące maszyny…
15.00-16.00
★ HIT! Hip hip hutta!
Premiera spektaklu z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia Chorzowska Lauba. Reżyseria Agnieszka Batóg (Fundacja W to mi graj)
W hucie raźniej. Czy dzieci i młodzież mają świadomość, że żyją w metaforycznym świecie ze stali? I czy wiedzą o tym nasi widzowie? Nie chodzi wyłącznie o wielkie budowle i urządzenia, ale o klucze, którymi Maryla otwiera drzwi Lauby, za każdym razem, kiedy ktoś spóźnia się na zajęcia, szynę ochronną na ręce Julki, aparat na zęby Michaliny, długopis, którym spisaliśmy kontrakt między nami i okulary Krzysztofa. Gdy na scenie pojawi się stalowa symboliczna lokomotywa, wykorzystując teatr ruchu i teatralną przenośnię, podczepimy do niej stalowe wagony, a w każdym z nich wyobrażone lub rzeczywiste sprzęty takie, jak: rower, pomnik, sztućce, szczypce, pojazdy mechaniczne.