WEEKENDOWE SZALE艃STWO WARSZTATOWE! Hutastyczne ferie w Muzeum Hutnictwa

Zapiszcie koniecznie dat臋 ognistych warsztat贸w w swoim kalendarzu

04.02.2024 r. (niedziela) | Muzeum Hutnictwa w聽Chorzowie (ul.聽Metalowc贸w 4a) | godz.聽13.00 | 14.00 | 15.00 | bilety do nabycia online bilety.muzeumhutnictwa.pl | informacje pod聽numerem telefonu: 32 704 96 31聽| minimalny wiek uczestnika: 5+ | osobom niepe艂noletnim towarzyszy膰 musi doros艂y opiekun

Bilety:

20 z艂/os. | bilet za聽udzia艂 w聽pojedynczym warsztacie dla jednego niepe艂noletniego uczestnika | opiekunowie dzieci 鈥 wst臋p bezp艂atny, na podstawie biletu nieodp艂atnego do pobrania w kasie | bilet nie upowa偶nia do wst臋pu na wystawy sta艂膮 i czasow膮

13.00 Warsztat I
Ta艣ka* z hutnicz膮 iskr膮 鈥 warsztaty tworzenia ognistych toreb

Czy ognist膮 atmosfer臋 huty mo偶na zabra膰 ze sob膮 do domu? Ale偶 oczywi艣cie! Zw艂aszcza zimow膮 por膮 potrzeba nam du偶o ciep艂ych my艣li. Na warsztat bierzemy roz偶arzon膮 stal, p艂ynn膮 law臋, ogie艅 buchaj膮cy z piec贸w, iskry, p艂omienie czy 艂un臋. Na torby przeniesiemy wszystko co skwierczy, b艂yszczy, spieka, bucha, p艂onie i 偶arzy si臋. Zupe艂nie jakby w torbach zamieszka艂 feniks czy smok鈥 Wykorzystamy r贸偶ne materia艂y, struktury, techniki i formy, kt贸re pozwol膮 Wam na stworzenie prawdziwie ognistej torby!

*Przynie艣 w艂asn膮 torb臋 lub je艣li nie posiadasz naby膰 j膮 mo偶esz w kasie Muzeum w cenie 7 z艂 za sztuk臋.

14.00 Warsztat II
艢wiate艂ko na hucie 鈥 warsztat plastyczny z wykorzystaniem technik mozaikowych

Zaj臋cia rekomendowane dla grup przedszkolnych oraz szkolnych.

Sk膮d na hucie bierze si臋 ogie艅? Czy zieje nim smok schowany w podziemiach huty? A mo偶e to sprawka wiecznie bulgocz膮cego law膮 wulkanu, kt贸ry zaopatruje hut臋 w p艂ynn膮 stal? Czy to mo偶liwe, 偶e ogie艅 wytwarzaj膮 pracownicy huty聽 z Przetopkiem na czele? Chcemy podzieli膰 si臋 z Wami ciep艂em bij膮cym w hucie. Ma艂膮 cz膮stk臋 艣wiat艂a przeka偶emy Wam w formie wyj膮tkowych lampion贸w, kt贸re stworzycie by ogrza膰 swoje domy.

15.00 Warsztat III
Jak feniks z popio艂贸w 鈥 warsztaty upcyklingu ubra艅 i but贸w

Czy huta mo偶e by膰 eko? U nas nic si臋 nie marnuje! Przetopek nieustannie z艂om zmienia w stal. Magiczna przemiana mo偶e dotyczy膰 nie tylko stali, lecz tak偶e tkanin! Przynie艣cie ubrania, kt贸re zalegaj膮 w Waszych szafach i zamiast je wyrzuca膰 鈥 odmie艅cie je za pomoc膮 specjalnych farb oraz odpowiednich narz臋dzi. Przygotujcie swoje trampki na nadej艣cie wyt臋sknionej wiosny!

Uczestnicy zobowi膮zani s膮 do przyniesienia wybranej rzeczy (1 szt. / 1 pary), kt贸r膮 chc膮 podda膰 upcyklingowi.

Materia艂y zalecane do u偶ycia podczas warsztat贸w: bawe艂na, jeans.