Na okres zimowy, od 1 grudnia 2022 r. do 31 marca 2023 r., zmieniamy godziny otwarcia Muzeum Hutnictwa (przy ul. Metalowców 4a i ul. Powstańców).

Wprowadzone na okres zimowy zmiany godzin otwarcia wynikają z ustawowej* konieczności wymiernego zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w odniesieniu do urządzeń technicznych i instalacji przez wszystkie jednostki sektora finansów publicznych, w tym także instytucje kultury. Ponadto w przypadku siedziby przy ul. Metalowców 4a trwające na przedpolu muzeum prace budowlane wiążą się m.in. z demontażem lamp ulicznych, przez co dojście do obiektu jest obecnie nieoświetlone po zmroku.

Sprawdź aktualne godziny otwarcia.

*USTAWA z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.